| Model Number | WAR12B58M0 |
| Star Rating | 5 star |
| Tonnage Range | 1 ton |
| Brand | Whirlpool |
| Installation Type | Window AC |
| Compressor Warranty | 5 Year |













| Tonnage Range | 1 ton |
| Weight | 48 kg |
| Noise Level | 46 dBA |
| Compressor Type | Rotary |
| Condenser Type | Copper |
| Power Supply | 230 V, 50 Hz |
| Model Number | WAR12B58M0 |
| Star Rating | 5 star |
| Brand | Whirlpool |
| Installation Type | Window AC |
| Compressor Warranty | 5 Year |
| Digital Display | Yes |
| Color | Snow White |
| Dimension | 660 x 430 x 700 mm |

Have a requirement?
Chat with us