| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 687310124422 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Termination Method | Solder Pin |
| Current Rating | 500 mA |
| Voltage Rating | 50 V |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 687310124422 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Termination Method | Solder Pin |
| Current Rating | 500 mA |
| Voltage Rating | 50 V |
| Series | 687 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number Of Contacts | 10 |
| Number Of Rows | 1 |
| Body Orientation | Straight |
| Pitch | 0.5 mm |

Have a requirement?
Chat with us