

| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 74275223 |
| Current Rating | 3 A |
| Impedance at 100 MHz | 1240 Ω |
| Packaging Type | Axial |
| Type | Ferrite Bead |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 74275223 |
| Current Rating | 3 A |
| Impedance at 100 MHz | 1240 Ω |
| Packaging Type | Axial |
| Type | Ferrite Bead |
| Dimensions | 6 (Dia.) x 15 mm |
| Series | WE-UKW |
| Application | Protection Against Radio Frequency Interferences of Components on PCB's of PC's, Text Processing and Other Digital Devices |
| Material | Ferrite |
| Impedance at 25 MHz | 720 Ω |
| Diameter | 6 mm |


Have a requirement?
Chat with us