| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 742792012 |
| Current Rating | 4 A |
| Impedance at 100 MHz | 33 Ω |
| Packaging Type | 0805 (2012 M) |
| Type | Ferrite Bead |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 742792012 |
| Current Rating | 4 A |
| Impedance at 100 MHz | 33 Ω |
| Packaging Type | 0805 (2012 M) |
| Type | Ferrite Bead |
| Dimensions | 2 x 1.2 x 0.9 mm |
| Series | WE-CBF |
| Application | Suppression Components |
| Material | Ferrite |

Have a requirement?
Chat with us