| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 742792111 |
| Current Rating | 3 A |
| Impedance at 100 MHz | 26 Ω |
| Maximum DC Resistance | 40 mΩ |
| Packaging Type | 1206 (3216 M) |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 742792111 |
| Current Rating | 3 A |
| Impedance at 100 MHz | 26 Ω |
| Maximum DC Resistance | 40 mΩ |
| Packaging Type | 1206 (3216 M) |
| Type | EMI Suppression |
| Dimensions | 3.2 x 1.6 x 1.1 mm |
| Series | WE-CBF |
| Application | Suppression Components |
| Material | Ferrite |

Have a requirement?
Chat with us