| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 74279221601 |
| Current Rating | 2.5 A |
| Impedance at 100 MHz | 600 Ω |
| Maximum DC Resistance | 50 mΩ |
| Packaging Type | 1206 (3216 M) |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 74279221601 |
| Current Rating | 2.5 A |
| Impedance at 100 MHz | 600 Ω |
| Maximum DC Resistance | 50 mΩ |
| Packaging Type | 1206 (3216 M) |
| Type | Ferrite Bead |
| Dimensions | 3.2 x 1.6 x 1.1 mm |
| Series | WE-MPSB |
| Application | DC/DC Converter, High Current, Power Supply |

Have a requirement?
Chat with us