| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 74436410220 |
| Inductance | 2.2 μH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 1.31 mΩ |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 74436410220 |
| Inductance | 2.2 μH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 1.31 mΩ |
| Maximum DC Current | 36 A |
| Terminal Type | Solder |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 28 x 19.4 x 15.4 mm |
| Series | WE-HCF |
| Core Material | Manganese Zinc Ferrite |
| Tolerance | ±15% |
| Lead Diameter | 4 (Width) mm |
| Lead Pitch | 10.15 mm |
| Maximum Self Resonant Frequency | 32.8 MHz |

Have a requirement?
Chat with us