| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 744373680022 |
| Inductance | 220 nH |
| Maximum DC Resistance | 1 mΩ |
| Maximum DC Current | 24 A |
| Packaging Type | 1040 |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 744373680022 |
| Inductance | 220 nH |
| Maximum DC Resistance | 1 mΩ |
| Maximum DC Current | 24 A |
| Packaging Type | 1040 |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 10 x 10 x 3.8 mm |
| Series | WE-LHMI |
| Maximum Self Resonant Frequency | 153 MHz |
| Shielded | Yes |
| Inductor Construction | Wire-Wound |
| Core Material | Composite Iron Powder |

Have a requirement?
Chat with us