| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 7446722007 |
| DC Resistance | 2 x 0.2 Ω |
| Impedance | 200 mΩ |
| Inductance | 2 x 6.8 mH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 7446722007 |
| DC Resistance | 2 x 0.2 Ω |
| Impedance | 200 mΩ |
| Inductance | 2 x 6.8 mH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum Current | 1.5 A |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 23 (Dia.) x 14.5 mm |
| Series | WE-LF |

Have a requirement?
Chat with us