

| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 7447021 |
| Inductance | 100 μH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Maximum DC Resistance | 80 mΩ |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 7447021 |
| Inductance | 100 μH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Maximum DC Resistance | 80 mΩ |
| Maximum DC Current | 2.5 A |
| Terminal Type | Radial Leaded |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 15.5 (Dia.) x 8 mm |
| Series | WE-FI |
| Core Material | Ferrite, Iron Powder |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Diameter | 0.6 mm |
| Lead Pitch | 7 mm |


Have a requirement?
Chat with us