


| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 7447211221 |
| Inductance | 220 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 250 mΩ |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 7447211221 |
| Inductance | 220 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 250 mΩ |
| Maximum DC Current | 1.47 A |
| Terminal Type | Radial Leaded |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 11 (Dia.) x 15 mm |
| Series | WE-TIF |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Lead Pitch | 4 x 5 mm |
| Maximum Self Resonant Frequency | 2.5 MHz |



Have a requirement?
Chat with us