


| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 7447221222 |
| Inductance | 2.2 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 2.1 Ω |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 7447221222 |
| Inductance | 2.2 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 2.1 Ω |
| Maximum DC Current | 500 mA |
| Terminal Type | Radial Leaded |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 11 (Dia.) x 17 mm |
| Series | WE-TIF |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Lead Pitch | 6.5 mm |
| Maximum Self Resonant Frequency | 650 kHz |



Have a requirement?
Chat with us