| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 744741222 |
| Inductance | 2.2 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum DC Resistance | 11 Ω |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 744741222 |
| Inductance | 2.2 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum DC Resistance | 11 Ω |
| Maximum DC Current | 210 mA |
| Terminal Type | Through Hole |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Dimensions | 8.5 (Dia.) x 6 mm |
| Series | WE-TI |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Pitch | 5 mm |

Have a requirement?
Chat with us