| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 7447471470 |
| Inductance | 47 μH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 88 mΩ |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 7447471470 |
| Inductance | 47 μH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 88 mΩ |
| Maximum DC Current | 3 A |
| Terminal Type | Through Hole |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 11 (Dia.) x 11.5 mm |
| Series | WE-TIS |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Diameter | 0.65 mm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Maximum Self Resonant Frequency | 9 MHz |

Have a requirement?
Chat with us