

| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 744750230047 |
| Inductance | 4.7 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 12.5 mΩ |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 744750230047 |
| Inductance | 4.7 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 12.5 mΩ |
| Maximum DC Current | 6.5 A |
| Terminal Type | Radial Leaded |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 8.8 (Dia.) x 11 mm |
| Series | WE-FAMI |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Diameter | 0.65 mm |
| Lead Pitch | 6.5 mm |


Have a requirement?
Chat with us