| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 744782082 |
| Inductance | 8.2 nH |
| Maximum DC Resistance | 900 mΩ |
| Maximum DC Current | 250 mA |
| Packaging Type | 0201 (0603M) |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 744782082 |
| Inductance | 8.2 nH |
| Maximum DC Resistance | 900 mΩ |
| Maximum DC Current | 250 mA |
| Packaging Type | 0201 (0603M) |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 0.6 x 0.3 x 0.3 mm |
| Series | WE-MK |
| Maximum Self Resonant Frequency | 4.6 GHz |
| Inductor Construction | Multilayer |
| Core Material | Ceramic |
| Moulded | Yes |
| Minimum Quality Factor | 20 |

Have a requirement?
Chat with us