| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 744784010A |
| Inductance | 1 nH |
| Maximum DC Resistance | 100 mΩ |
| Maximum DC Current | 400 mA |
| Packaging Type | 0402 (1005M) |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 744784010A |
| Inductance | 1 nH |
| Maximum DC Resistance | 100 mΩ |
| Maximum DC Current | 400 mA |
| Packaging Type | 0402 (1005M) |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 1 x 0.5 x 0.5 mm |
| Series | WE-MK |
| Maximum Self Resonant Frequency | 10 GHz |
| Inductor Construction | Multilayer |
| Core Material | Ceramic |
| Moulded | Yes |
| Minimum Quality Factor | 8 |
Have a requirement?
Chat with us