| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 744786047A |
| Inductance | 4.7 nH |
| Maximum DC Resistance | 200 mΩ |
| Maximum DC Current | 600 mA |
| Packaging Type | 0603 (1608M) |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 744786047A |
| Inductance | 4.7 nH |
| Maximum DC Resistance | 200 mΩ |
| Maximum DC Current | 600 mA |
| Packaging Type | 0603 (1608M) |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Series | WE-MK |
| Maximum Self Resonant Frequency | 6 GHz |
| Inductor Construction | Multilayer |
| Core Material | Ceramic |
| Moulded | Yes |
| Minimum Quality Factor | 10 |

Have a requirement?
Chat with us