| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 74478608 |
| Inductance | 8.2 nH |
| Maximum DC Resistance | 400 mΩ |
| Maximum DC Current | 600 mA |
| Packaging Type | 0603 (1608M) |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 74478608 |
| Inductance | 8.2 nH |
| Maximum DC Resistance | 400 mΩ |
| Maximum DC Current | 600 mA |
| Packaging Type | 0603 (1608M) |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
| Tolerance | ±5% |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Series | WE-MK |
| Maximum Self Resonant Frequency | 3.8 GHz |
| Shielded | No |
| Inductor Construction | Multilayer |
| Core Material | Ceramic |
| Minimum Quality Factor | 8 |

Have a requirement?
Chat with us