| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Packaging Type | 0603 (1608M) |
| Maximum DC Current | 150 mA |
| Maximum DC Resistance | 3.6 Ω |
| Inductance | 470 nH |
| Part Number | 744786247A |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Packaging Type | 0603 (1608M) |
| Maximum DC Current | 150 mA |
| Maximum DC Resistance | 3.6 Ω |
| Inductance | 470 nH |
| Part Number | 744786247A |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Moulded | Yes |
| Minimum Quality Factor | 8 |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Series | WE-MK |
| Maximum Self Resonant Frequency | 250 MHz |
| Inductor Construction | Multilayer |
| Core Material | Ceramic |

Have a requirement?
Chat with us