| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 74479157 |
| Inductance | 2.7 μH |
| Maximum DC Resistance | 600 mΩ |
| Maximum DC Current | 50 mA |
| Packaging Type | 1206 (3216M) |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 74479157 |
| Inductance | 2.7 μH |
| Maximum DC Resistance | 600 mΩ |
| Maximum DC Current | 50 mA |
| Packaging Type | 1206 (3216M) |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 3.2 x 1.6 x 1.1 mm |
| Series | WE-MI |
| Maximum Self Resonant Frequency | 52 MHz |
| Shielded | No |
| Inductor Construction | Multilayer |
| Core Material | Ferrite |
| Minimum Quality Factor | 45 |

Have a requirement?
Chat with us