| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 74479787233 |
| Inductance | 3.3 μH |
| Maximum DC Resistance | 100 mΩ |
| Maximum DC Current | 1.35 A |
| Packaging Type | 1008 (2520M) |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 74479787233 |
| Inductance | 3.3 μH |
| Maximum DC Resistance | 100 mΩ |
| Maximum DC Current | 1.35 A |
| Packaging Type | 1008 (2520M) |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 2.5 x 2 x 1 mm |
| Series | WE-PMI |
| Maximum Self Resonant Frequency | 50 MHz |
| Shielded | No |
| Inductor Construction | Multilayer |

Have a requirement?
Chat with us