| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 7448062603 |
| Inductance | 2 x 3 mH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 2 x 4.5 mΩ |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 7448062603 |
| Inductance | 2 x 3 mH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 2 x 4.5 mΩ |
| Maximum DC Current | 26 A |
| Terminal Type | Through Hole |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 47 x 27 x 46 mm |
| Series | WE-CMBNC |
| Core Material | Nano Crystalline |
| Tolerance | -30 → +50% |
| Lead Diameter | 2.2 mm |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Maximum Self Resonant Frequency | 1 kHz → 300 MHz |

Have a requirement?
Chat with us