| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 744823333 |
| Inductance | 3.3 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 60 mΩ |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 744823333 |
| Inductance | 3.3 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 60 mΩ |
| Maximum DC Current | 2.5 A |
| Terminal Type | Through Hole |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 23.5 x 13.5 x 28 mm |
| Series | WE-CMB HC |
| Tolerance | ±30% |
| Lead Pitch | 7.5 mm |

Have a requirement?
Chat with us