| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 7448262510 |
| Inductance | 1 mH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 4.5 mΩ |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 7448262510 |
| Inductance | 1 mH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 4.5 mΩ |
| Maximum DC Current | 25 A |
| Terminal Type | Through Hole |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 44 x 23.5 x 43 mm |
| Series | WE-CMB HC |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±30% |
| Lead Diameter | 2 mm |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Maximum Self Resonant Frequency | 100 kHz |

Have a requirement?
Chat with us