| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 744838180160 |
| DC Resistance | 3 x 14 mΩ |
| Inductance | 3 x 18 mH |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum Current | 16 A |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 744838180160 |
| DC Resistance | 3 x 14 mΩ |
| Inductance | 3 x 18 mH |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum Current | 16 A |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 70 (Dia.) x 39 mm |
| Series | WE-TPB |

Have a requirement?
Chat with us