| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 744841414 |
| Inductance | 14 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 15 mΩ |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 744841414 |
| Inductance | 14 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 15 mΩ |
| Maximum DC Current | 4 A |
| Terminal Type | Through Hole |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 16 x 7.5 x 17.5 mm |
| Series | WE-CMB |
| Tolerance | ±30% |
| Lead Pitch | 10 mm |

Have a requirement?
Chat with us