| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 7448421016 |
| Inductance | 16 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 3 mΩ |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 7448421016 |
| Inductance | 16 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 3 mΩ |
| Maximum DC Current | 10 A |
| Terminal Type | Through Hole |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Dimensions | 18.5 x 14.5 x 22 mm |
| Series | WE-CMB |
| Tolerance | ±30% |
| Lead Pitch | 7.7 mm |

Have a requirement?
Chat with us