| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 744862082 |
| Inductance | 2 x 8.2 mH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 2 x 1.3 Ω |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 744862082 |
| Inductance | 2 x 8.2 mH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 2 x 1.3 Ω |
| Maximum DC Current | 500 mA |
| Terminal Type | Through Hole |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 17 x 11 x 17 mm |
| Series | WE-TFC Series |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | -30 → +50% |
| Lead Diameter | 0.6 mm |
| Lead Pitch | 8 mm |

Have a requirement?
Chat with us