| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 7448640415 |
| Inductance | 10 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 710 mΩ |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 7448640415 |
| Inductance | 10 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 710 mΩ |
| Maximum DC Current | 600 mA |
| Terminal Type | Through Hole |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Dimensions | 21.2 x 16.6 x 22.5 mm |
| Series | WE-FC |
| Core Material | Manganese Zinc Ferrite |
| Lead Pitch | 13 mm |

Have a requirement?
Chat with us