| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 7448841330 |
| Inductance | 33 μH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 1.025 Ω |
| Brand | Wurth Elektronik |
| Part Number | 7448841330 |
| Inductance | 33 μH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 1.025 Ω |
| Maximum DC Current | 700 mA |
| Terminal Type | Solder |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 5.2 x 5.2 x 3.1 mm |
| Series | WE-DPC HV |
| Tolerance | ±20% |
| Maximum Self Resonant Frequency | 19 MHz |

Have a requirement?
Chat with us